מקרונים

גם אני אוהבת מקרונים. העוגיה הצרפתית הפריכה הזו אמנם מתוקה מאד, אבל מהמיוחדות שישנן.

ראשית מקרון מצריך חלבונים וסוכר על מנת לייצר מרנג ואז מה ש"שובר" את המרנג, המסה היבשה, זה שקדים טחונים דק ואבקת סוכר שמתקפלים אל תוך המרנג. פה דרושה מעט מיומנות והיכרות קודמת עם בלילת מקרון.
אם כבר חוויתם את השלב הזה באפיית מקרונים סביר שתדעו מתי להפסיק לקפל את המסה היבשה אל תוך הרטובה ואם לא – תוכלו לנסות ולהבין מנתונים רבים שיש ברחבי האינטרנט וגם אצלי: המסה היבשה נטמעה לגמרי בתוך המסה הרטובה, והבלילה הופכת לערימה יציבה, שמשתטחת באיטיות בתחתית הקערה ברגע שעוזבים אותה, היא לא נוזלית מידי אך אם תנסו להפיל מהמרית את הבלילה אל תוך הקערה, היא תיפול בקלות .
כשהבלילה מוכנה מעבירים לשק זילוף ומזלפים עיגולים שווים אל תבנית מרופדת בנייר אפיה.

מחממים תנור ל-150 מעלות, ואחרי כ-40 דקות כשהמקרונים יצרו קרום דק בחלק העליון שלהם, מעבירים אותם לתנור לכ-12 דקות. זו חתיכת משימה, אבל התוצאה שווה מאד.

המקרונים צריכים להיראות כך בסוף התהליך:

מקרונים

שימו לב לרגלי הקצף שנוצרו למטה-זהו המדד למקרון טוב, אפשר לראות כבר בדקה הרביעית בערך בתנור, אם הרגליים מתחילות להיווצר או לא.

וככה זה נראה כשהמקרון לא הצליח לפתח רגלי קצף, ונסדק בחום התנור:

מקרונים בתהליך האפייה


יש כמה גורמים שיכולים להשפיע על תהליך האפייה ובמקרה זה על המקרונים:
ראשית, יכול להיות שהחום בתנור היה מידי גבוה ומכת החום הזו הזיקה למקרונים להתפתח כמו שצריך. סיבה נוספת יכולה להיות שהמקרון לא הצליח לפתח את הקרום הדרוש כלומר, לא "נח" מספיק זמן לפני האפייה. סיבה נוספת היא מזג האוויר הנתון בחלל החדר, כלומר, אם האוויר יבש מידי המקרונים לא מקבלים מספיק לחות ואז הם מגיבים בהתאם באיזור חם כמו התנור. העובדה שלפני שבוע המקרונים יצאו לי טוב באותה סביבת עבודה מעידה על כך שתנאי האקלים (כנראה) הם אלו שהכריעו את גורלם של המקרונים אמש.
פתרון יצירתי לעניין היובש: להכניס קערה עם מים אל תוך התנור בתחילת תהליך האפייה, המים הופכים לאדים ומייצרים לחות בתנור.

אתן מוזמנות ואתם מוזמנים להשאיר לנו תגובה איך יצא לכם או אם יש שאלה. אנחנו, קייטרינג מדלן, נשמח לשמוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *